„Preczów” to malowniczo położone domy dla osób starszych, niepełnosprawnych, przewlekle chorych, wpisane do rejestru Wojewody Śląskiego, urządzone według wzorców i wysokich zachodnioeuropejskich standardów. Zlokalizowane są w pobliżu dużych śląskich miast. Dobry dojazd do nich gwarantuje droga szybkiego ruchu relacji Katowice-Warszawa. Domy położone są w Preczowie ul.Polna 9c i w Wojkowicach Kościelnych ul. Dąbrowska 4, w pobliżu lasu, kompleksu jezior Pogoria, w obrębie "zielonych terenów Śląska". Ciekawie zaaranżowane ogrody wokół domów umożliwiają stały kontakt z naturą i wpływają kojąco na stan psychiczny mieszkańców.

Proponujemy pobyt zarówno osobom samotnym jak i małżeństwom, sprawnym i mniej sprawnym. Budynki i ich otoczenie nie mają barier architektonicznych.

Jest możliwość pobytów krótkotrwałych.

Domy posiadają pokoje 1-osobowe, 2-osobowe, 3-osobowe, wszystkie z łazienkami. Pokoje są w pełni wyposażone. Istnieje możliwość samodzielnego urządzenia pokoju. Domy mają pokoje dzienne służące jako jadalnia, gdzie odbywają się spotkania wszystkich mieszkańców, spożywa się posiłki ( 3 główne posiłki dziennie, w tym dietetyczne, zgodnie ze wskazaniem lekarza, jest dostępność do drobnych posiłków i napojów między głównymi posiłkami i możliwość spożywania ich we własnym pokoju, w razie potrzeby karmienie).

W domach są gabinety lekarskie. Lekarz chorób wewnętrznych mieszka w naszym domu i sprawuje ciągłą opiekę lekarską. Całodobową opiekę zapewniają opiekunki.

Ciekawie organizujemy czas. W miarę swoich możliwości organizujemy dla naszych podopiecznych wycieczki krajoznawcze, wyjazdy na koncerty i festiwale. Polecamy profesjonalne zajęcia rehabilitacyjno-ruchowe i inne. Mamy też dobrze wyposażoną bibliotekę. Zapewniamy opiekę duszpasterską ( na życzenie). Można przeprowadzić się ze swoim ulubionym zwierzątkiem np. pies, kot. W pięknym parku znajduje się Mini Zoo a także jest miejsce gdzie można mieć swój własny kawałek działki ogrodowej.